FGCUAthletics.com

Licensed to Lee County/FGCU Aquatics Center - Site License
                                           HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/18/2010
                         2011 North Texas - 12/18/2010                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florida Gulf Coast University-FL  'A'                  NT    4:31.63        
     1) Cadge, Vicky L 20               2) Plante, Myriam 21              
     3) Butler, Danielle E 20           4) Tanninen, Christina D 18       
                  33.06   1:07.65 (1:07.65)                         1:26.83 (19.18)
        1:43.21 (16.38)     2:24.41 (57.58)     2:54.84 (30.43)   4:31.63 (2:07.22)
  2 Florida Gulf Coast University-FL  'B'                  NT    4:36.05        
     1) Hyddmark, Viktoria E 22         2) Rodriguez, Regina M 19         
     3) Cianci, Alessandra L 20         4) Lytle, Teri A 20               
                  33.97   1:10.49 (1:10.49)                         1:34.03 (23.54)
        1:47.44 (13.41)     2:29.35 (55.32)     2:59.86 (30.51)   4:36.05 (2:06.70)
  3 North Texas, University of-NT  'A'                     NT    4:41.26        
     1) Gentile, Rosa A 20              2) Bado, Rosita K 22              
     3) Lewis, Bryn A 19                4) Riedmann, Hiliary L 20         
                  33.76   1:08.69 (1:08.69)     1:47.01 (38.32)   2:30.87 (1:22.18)
        3:02.16 (31.29)     3:10.22 (39.35)     4:08.38 (58.16)   4:41.26 (1:31.04)
  4 Florida Gulf Coast University-FL  'C'                  NT   x4:48.38        
     1) Hansen, Nicolette C 18          2) Silveira, Catrina J 21         
     3) Blizzard, Shannon S 19          4) Evans, Brittney N 18           
                  34.49   1:10.77 (1:10.77)     1:50.01 (39.24)   2:34.32 (1:23.55)
                            2:51.34 (17.02)     3:06.55 (15.21)   4:48.38 (1:57.04)
  5 North Texas, University of-NT  'B'                     NT    4:50.26        
     1) Hill, Leanne S 20               2) Welch, Danae E 20              
     3) Ploetz, Becca A 20              4) Kutac, Carleigh L 20           
                  34.77   1:11.78 (1:11.78)     1:50.59 (38.81)   2:35.50 (1:23.72)
        3:08.10 (32.60)     3:10.22 (34.72)   4:16.51 (1:06.29)   4:50.26 (1:40.04)
  6 North Texas, University of-NT  'C'                     NT   x4:56.17        
     1) Standlee, Sarah A 23            2) Townsend, Brandi N 20          
     3) Jackson, Kaitlynn M 18          4) Morrow, Morgan D 21            
                  34.72   1:13.55 (1:13.55)     1:52.21 (38.66)   2:37.39 (1:23.84)
                            3:10.22 (32.83)      3:11.72 (1.50)   4:56.17 (1:45.95)
  7 Florida Gulf Coast University-FL  'D'                  NT   x4:56.51        
     1) Bellomo, Brittany N 19          2) Novak, Kelli E 21              
     3) Corvo, Cheryl C 18              4) Mills Pinto, Isabela 21        
                              15.24 (15.24)                           30.24 (15.00)
           36.10 (5.86)       45.42 (15.18)   4:56.51 (4:11.09)                    
  8 North Texas, University of-NT  'D'                     NT   x5:04.81        
     1) Kluttz, Samantha E 18           2) Tobias, Melanie M 18           
     3) Jakopin, Natalie J 18           4) Lopez, Lorraine L 18           
                  35.34   1:13.57 (1:13.57)     1:54.30 (40.73)   2:41.33 (1:27.76)
                            3:10.22 (28.89)      3:15.27 (5.05)   5:04.81 (1:54.59)
 
Event 2  Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meeder, Lindsey B         18 FGCU-FL                   NT    9:26.29        
                  32.60     1:08.18 (35.58)     1:44.13 (35.95)     2:19.71 (35.58)
        2:55.51 (35.80)     3:31.63 (36.12)     4:07.68 (36.05)                    
            5:19.16 ( )     5:54.55 (35.39)     6:29.83 (35.28)     7:04.84 (35.01)
        7:39.95 (35.11)     8:15.56 (35.61)     8:51.07 (35.51)     9:26.29 (35.22)
  2 Cooke, Taylor             21 FGCU-FL                   NT    9:30.40        
                  33.13     1:08.67 (35.54)     1:44.23 (35.56)     2:19.90 (35.67)
        2:55.51 (35.61)     3:31.21 (35.70)     3:48.79 (17.58)                    
            4:07.12 ( )     4:43.18 (36.06)     4:59.40 (16.22)                    
            7:43.31 ( )     8:19.37 (36.06)     8:55.23 (35.86)     9:30.40 (35.17)
  3 Dworschack, Angie M       22 North Texas-NT            NT    9:32.85        
                  32.67     1:07.91 (35.24)     1:44.03 (36.12)     2:19.96 (35.93)
        2:56.26 (36.30)     3:32.16 (35.90)     4:08.26 (36.10)     4:44.16 (35.90)
        5:20.24 (36.08)     5:56.26 (36.02)     6:32.39 (36.13)     7:08.43 (36.04)
        7:38.72 (30.29)     8:21.14 (42.42)     8:57.26 (36.12)     9:32.85 (35.59)
  4 Cassidy, McKenzie L       18 FGCU-FL                   NT    9:34.03        
                  32.69     1:07.70 (35.01)     1:43.83 (36.13)     2:19.90 (36.07)
        2:56.55 (36.65)     3:32.96 (36.41)     4:09.42 (36.46)     4:45.57 (36.15)
        5:21.57 (36.00)     5:57.44 (35.87)     6:33.62 (36.18)     7:09.69 (36.07)
        7:46.12 (36.43)     8:22.07 (35.95)     8:58.27 (36.20)     9:34.03 (35.76)
  5 Richerson, Dawn R         20 North Texas-NT            NT    9:39.37        
                  32.64     1:07.71 (35.07)     1:43.89 (36.18)     2:20.00 (36.11)
        2:56.42 (36.42)     3:32.71 (36.29)     4:09.65 (36.94)     4:46.43 (36.78)
        5:23.24 (36.81)     5:59.53 (36.29)     6:36.70 (37.17)     7:13.54 (36.84)
        7:49.90 (36.36)     8:26.55 (36.65)     9:03.29 (36.74)     9:39.37 (36.08)
  6 Roach, Erika L            21 North Texas-NT            NT    9:42.55        
                  32.90     1:08.67 (35.77)     1:44.92 (36.25)     2:21.59 (36.67)
        2:58.17 (36.58)     3:34.80 (36.63)     4:11.32 (36.52)     4:48.39 (37.07)
        5:17.61 (29.22)     6:01.42 (43.81)     6:38.49 (37.07)     7:15.21 (36.72)
        7:52.12 (36.91)     8:29.35 (37.23)     9:06.40 (37.05)     9:42.55 (36.15)
  7 Daniel, Leah P            19 FGCU-FL                   NT   x9:47.43        
                  32.27     1:07.76 (35.49)     1:44.08 (36.32)     2:20.92 (36.84)
        2:57.97 (37.05)     3:35.06 (37.09)     4:11.99 (36.93)     4:48.81 (36.82)
        5:25.87 (37.06)     6:03.10 (37.23)     6:40.59 (37.49)     7:18.01 (37.42)
        7:55.68 (37.67)     8:33.50 (37.82)     9:11.08 (37.58)     9:47.43 (36.35)
 
Event 3  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Jessie A          19 FGCU-FL                   NT    2:11.26        
                  30.39     1:03.68 (33.29)     1:37.62 (33.94)     2:11.26 (33.64)
  2 Lytle, Teri A             20 FGCU-FL                   NT    2:11.88        
                  31.26     1:04.39 (33.13)     1:38.70 (34.31)     2:11.88 (33.18)
  3 Weickgenant, Catia C      20 North Texas-NT            NT    2:11.92        
                  30.81     1:04.22 (33.41)     1:38.44 (34.22)     2:11.92 (33.48)
  4 Westbrook, Katie S        18 FGCU-FL                   NT    2:13.89        
                  30.74     1:04.03 (33.29)     1:38.96 (34.93)     2:13.89 (34.93)
  5 Hill, Leanne S            20 North Texas-NT            NT    2:16.51        
                  31.81     1:06.26 (34.45)     1:41.57 (35.31)     2:16.51 (34.94)
  6 Ploetz, Becca A           20 North Texas-NT            NT    2:16.52        
                  32.06     1:06.20 (34.14)     1:41.56 (35.36)     2:16.52 (34.96)
  7 Wozniak, Joanna           19 North Texas-NT            NT   x2:16.78        
                  32.07     1:06.58 (34.51)     1:41.53 (34.95)     2:16.78 (35.25)
  8 Potter, Kristen K         19 FGCU-FL                   NT   x2:18.69        
                  32.65     1:07.73 (35.08)     1:43.95 (36.22)     2:18.69 (34.74)
 
Event 4  Women 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Rosa A           20 North Texas-NT            NT      31.90        
  2 Cadge, Vicky L            20 FGCU-FL                   NT      31.94        
  3 Hyddmark, Viktoria E      22 FGCU-FL                   NT      33.23        
  4 Bernier, Stephanie M      21 North Texas-NT            NT      33.60        
  5 Hansen, Nicolette C       18 FGCU-FL                   NT      33.82        
  6 Standlee, Sarah A         23 North Texas-NT            NT      33.93        
  7 Blizzard, Shannon S       19 FGCU-FL                   NT     x34.45        
  8 Kluttz, Samantha E        18 North Texas-NT            NT     x34.69        
  9 Bellomo, Brittany N       19 FGCU-FL                   NT     x35.15        
 10 Mills Pinto, Isabela      21 FGCU-FL                   NT     x35.20        
 11 Morrow, Morgan D          21 North Texas-NT            NT     x35.56        
 12 Lopez, Lorraine L         18 North Texas-NT            NT     x35.62        
 
Event 5  Women 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plante, Myriam            21 FGCU-FL                   NT      35.70        
  2 Rodriguez, Regina M       19 FGCU-FL                   NT      35.90        
  3 Evans, Brittney N         18 FGCU-FL                   NT      36.84        
  4 Silveira, Catrina J       21 FGCU-FL                   NT     x36.96        
  5 Novak, Kelli E            21 FGCU-FL                   NT     x37.62        
  6 Pine, Caitlin E           19 FGCU-FL                   NT     x38.35        
  7 Melymuka, Mandy M         19 FGCU-FL                   NT     x38.58        
  8 Bado, Rosita K            22 North Texas-NT            NT      38.60        
  9 Welch, Danae E            20 North Texas-NT            NT      38.76        
 10 Jackson, Kaitlynn M       18 North Texas-NT            NT      39.67        
 11 Jakopin, Natalie J        18 North Texas-NT            NT     x39.94        
 12 Tobias, Melanie M         18 North Texas-NT            NT     x41.50        
 13 Townsend, Brandi N        20 North Texas-NT            NT     x52.44        
 
Event 6  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cianci, Alessandra L      20 FGCU-FL                   NT    2:22.82        
                  33.06     1:09.77 (36.71)     1:46.82 (37.05)     2:22.82 (36.00)
  2 Butler, Danielle E        20 FGCU-FL                   NT    2:25.74        
                  33.13     1:09.36 (36.23)     1:47.55 (38.19)     2:25.74 (38.19)
  3 Riedmann, Hiliary L       20 North Texas-NT            NT    2:32.26        
                  34.34     1:13.81 (39.47)     1:53.87 (40.06)     2:32.26 (38.39)
  4 Fleming, Madison M        20 North Texas-NT            NT    2:32.57        
                  35.48     1:13.71 (38.23)     1:53.21 (39.50)     2:32.57 (39.36)
  5 Lewis, Bryn A             19 North Texas-NT            NT    2:34.05        
                  34.40     1:12.83 (38.43)     1:53.49 (40.66)     2:34.05 (40.56)
  6 Corvo, Cheryl C           18 FGCU-FL                   NT    2:46.93        
                  34.31     1:14.91 (40.60)     2:00.86 (45.95)     2:46.93 (46.07)
 
Event 7  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tanninen, Christina D     18 FGCU-FL                   NT      27.83        
  2 Pope, Seabre D            20 North Texas-NT            NT      28.72        
  3 Widacki, Alexis D         18 North Texas-NT            NT      28.81        
  4 Kutac, Carleigh L         20 North Texas-NT            NT      28.83        
  5 Richerson, Dawn R         20 North Texas-NT            NT     x28.94        
  6 Potter, Kristen K         19 FGCU-FL                   NT      29.15        
  7 Mills Pinto, Isabela      21 FGCU-FL                   NT      29.58        
  8 Black, Erin R             19 FGCU-FL                   NT     x29.71        
  9 Bernier, Stephanie M      21 North Texas-NT            NT     x29.87        
 10 Lopez, Lorraine L         18 North Texas-NT            NT     x30.16        
 11 Blizzard, Shannon S       19 FGCU-FL                   NT     x30.67        
 12 Bellomo, Brittany N       19 FGCU-FL                   NT     x32.17        
 
Event 8  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Covo, Delia V             20 North Texas-NT        248.03     256.20        
  2 Taylor, Rebecca M         19 North Texas-NT        236.70     246.85        
  3 McNamara, Karmin A        22 FGCU-FL                   NT     234.50        
  4 Shaw, Gaby Z              21 FGCU-FL                   NT     231.10        
  5 Valder, Alex A            19 FGCU-FL                   NT     210.52        
  6 Geeze, Marybeth E         22 North Texas-NT        231.53     191.85        
  7 Wolfe, Monica D           19 North Texas-NT        176.25    x172.80        
  8 Schmid, Kendall M         22 North Texas-NT        196.13    x171.75        
 
Event 9  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cadge, Vicky L            20 FGCU-FL                   NT      59.18        
                  29.16       59.18 (30.02)                                        
  2 Lytle, Teri A             20 FGCU-FL                   NT    1:01.67        
                  30.15     1:01.67 (31.52)                                        
  3 Evans, Brittney N         18 FGCU-FL                   NT    1:02.14        
                  29.98     1:02.14 (32.16)                                        
  4 Westbrook, Katie S        18 FGCU-FL                   NT   x1:02.23        
                  30.04     1:02.23 (32.19)                                        
  5 Ploetz, Becca A           20 North Texas-NT            NT    1:02.35        
                  30.66     1:02.35 (31.69)                                        
  6 Widacki, Alexis D         18 North Texas-NT            NT    1:02.49        
                  30.35     1:02.49 (32.14)                                        
  7 Richerson, Dawn R         20 North Texas-NT            NT    1:03.16        
                  30.92     1:03.16 (32.24)                                        
  8 Pope, Seabre D            20 North Texas-NT            NT   x1:03.70        
                  30.48     1:03.70 (33.22)                                        
  9 Tanninen, Christina D     18 FGCU-FL                   NT   x1:03.99        
                  30.67     1:03.99 (33.32)                                        
 10 Dworschack, Angie M       22 North Texas-NT            NT   x1:04.45        
                  31.38     1:04.45 (33.07)                                        
 11 Morrow, Morgan D          21 North Texas-NT            NT   x1:04.52        
                  30.95     1:04.52 (33.57)                                        
 12 Kluttz, Samantha E        18 North Texas-NT            NT   x1:04.68        
                  31.40     1:04.68 (33.28)                                        
 13 Jackson, Kaitlynn M       18 North Texas-NT            NT   x1:06.16        
                  31.91     1:06.16 (34.25)                                        
 
Event 10  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyddmark, Viktoria E      22 FGCU-FL                   NT    2:26.93        
                  35.65     1:12.75 (37.10)     1:50.07 (37.32)     2:26.93 (36.86)
  2 Hansen, Nicolette C       18 FGCU-FL                   NT    2:30.21        
                  35.61     1:12.69 (37.08)     1:51.34 (38.65)     2:30.21 (38.87)
  3 Hill, Leanne S            20 North Texas-NT            NT    2:34.33        
                  36.95     1:15.75 (38.80)     1:55.66 (39.91)     2:34.33 (38.67)
  4 Standlee, Sarah A         23 North Texas-NT            NT    2:34.52        
                  35.43     1:13.92 (38.49)     1:54.61 (40.69)     2:34.52 (39.91)
  5 Corvo, Cheryl C           18 FGCU-FL                   NT    2:34.57        
                  36.26     1:15.36 (39.10)     1:55.29 (39.93)     2:34.57 (39.28)
  6 Townsend, Brandi N        20 North Texas-NT            NT    2:38.64        
                  37.58     1:17.55 (39.97)     1:58.23 (40.68)     2:38.64 (40.41)
  7 Black, Erin R             19 FGCU-FL                   NT   x2:39.28        
                  38.10     1:18.38 (40.28)     1:59.28 (40.90)     2:39.28 (40.00)
  8 Jakopin, Natalie J        18 North Texas-NT            NT   x2:45.96        
                  37.98     1:19.64 (41.66)     2:02.46 (42.82)     2:45.96 (43.50)
 
Event 11  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plante, Myriam            21 FGCU-FL                   NT    2:47.23        
                  39.21     1:21.33 (42.12)     2:04.44 (43.11)     2:47.23 (42.79)
  2 Meeder, Lindsey B         18 FGCU-FL                   NT    2:49.91        
                  39.54     1:23.26 (43.72)     2:07.48 (44.22)     2:49.91 (42.43)
  3 Rodriguez, Regina M       19 FGCU-FL                   NT    2:53.76        
                  40.77     1:24.83 (44.06)     2:09.19 (44.36)     2:53.76 (44.57)
  4 Pine, Caitlin E           19 FGCU-FL                   NT   x2:54.69        
                  39.39     1:23.88 (44.49)     2:09.65 (45.77)     2:54.69 (45.04)
  5 Melymuka, Mandy M         19 FGCU-FL                   NT   x2:55.08        
                  39.44     1:24.09 (44.65)     2:09.92 (45.83)     2:55.08 (45.16)
  6 Bado, Rosita K            22 North Texas-NT            NT    2:55.76        
                  39.62                             2:10.08 ( )     2:55.76 (45.68)
  7 Cassidy, McKenzie L       18 FGCU-FL                   NT   x2:57.49        
                  40.58     1:25.49 (44.91)     2:11.19 (45.70)     2:57.49 (46.30)
  8 Silveira, Catrina J       21 FGCU-FL                   NT   x2:57.66        
                  39.19     1:24.66 (45.47)     2:10.98 (46.32)     2:57.66 (46.68)
  9 Wozniak, Joanna           19 North Texas-NT            NT    3:02.39        
                  41.09     1:27.54 (46.45)     2:15.05 (47.51)     3:02.39 (47.34)
 10 Welch, Danae E            20 North Texas-NT            NT    3:03.62        
                  41.19     1:28.05 (46.86)     2:15.76 (47.71)     3:03.62 (47.86)
 11 Novak, Kelli E            21 FGCU-FL                   NT   x3:06.01        
                  41.11     1:28.90 (47.79)     2:17.91 (49.01)     3:06.01 (48.10)
 12 Tobias, Melanie M         18 North Texas-NT            NT   x3:15.94        
                  44.53     1:32.86 (48.33)     2:24.27 (51.41)     3:15.94 (51.67)
 
Event 12  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Jessie A          19 FGCU-FL                   NT    4:36.80        
                  31.90     1:06.48 (34.58)     1:41.85 (35.37)     2:17.21 (35.36)
        2:52.78 (35.57)     3:28.50 (35.72)     4:02.85 (34.35)     4:36.80 (33.95)
  2 Weickgenant, Catia C      20 North Texas-NT            NT    4:37.80        
                  32.12                             1:42.59 ( )                    
            2:53.80 ( )   4:37.80 (1:44.00)                                        
  3 Cooke, Taylor             21 FGCU-FL                   NT    4:40.88        
                  33.19     1:08.90 (35.71)     1:45.11 (36.21)     2:20.76 (35.65)
        2:55.92 (35.16)     3:31.26 (35.34)     4:06.37 (35.11)     4:40.88 (34.51)
  4 Roach, Erika L            21 North Texas-NT            NT    4:44.53        
                  33.60     1:09.97 (36.37)     1:46.28 (36.31)     2:23.01 (36.73)
        2:58.92 (35.91)     3:35.47 (36.55)     4:10.79 (35.32)     4:44.53 (33.74)
  5 Riedmann, Hiliary L       20 North Texas-NT            NT    4:45.55        
                  32.80     1:08.90 (36.10)     1:44.33 (35.43)     2:21.17 (36.84)
        2:56.71 (35.54)     3:33.92 (37.21)     4:09.96 (36.04)     4:45.55 (35.59)
  6 Potter, Kristen K         19 FGCU-FL                   NT    4:47.79        
                  33.94     1:10.22 (36.28)     1:47.29 (37.07)     2:23.62 (36.33)
        3:00.07 (36.45)     3:35.96 (35.89)     4:12.34 (36.38)     4:47.79 (35.45)
  7 Fleming, Madison M        20 North Texas-NT            NT   x4:53.19        
                  33.87     1:10.89 (37.02)     1:48.57 (37.68)     2:26.74 (38.17)
        3:04.49 (37.75)     3:42.31 (37.82)     4:18.79 (36.48)     4:53.19 (34.40)
  8 Daniel, Leah P            19 FGCU-FL                   NT   x4:54.07        
                  32.75     1:09.32 (36.57)     1:47.31 (37.99)     2:24.83 (37.52)
        3:02.50 (37.67)     3:40.30 (37.80)     4:18.07 (37.77)     4:54.07 (36.00)
 
Event 13  Women 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Rosa A           20 North Texas-NT            NT      29.57        
  2 Cianci, Alessandra L      20 FGCU-FL                   NT      30.21        
  3 Butler, Danielle E        20 FGCU-FL                   NT      30.74        
  4 Kutac, Carleigh L         20 North Texas-NT            NT      30.90        
  5 Corvo, Cheryl C           18 FGCU-FL                   NT      31.26        
  6 Lewis, Bryn A             19 North Texas-NT            NT      31.39        
  7 Pope, Seabre D            20 North Texas-NT            NT     x31.44        
  8 Blizzard, Shannon S       19 FGCU-FL                   NT     x31.77        
  9 Morrow, Morgan D          21 North Texas-NT            NT     x31.81        
 10 Ploetz, Becca A           20 North Texas-NT            NT     x31.91        
 11 Bernier, Stephanie M      21 North Texas-NT            NT     x32.63        
 12 Widacki, Alexis D         18 North Texas-NT            NT     x32.65        
 13 Lopez, Lorraine L         18 North Texas-NT            NT     x32.83        
 14 Hyddmark, Viktoria E      22 FGCU-FL                   NT     x33.37        
 15 Bellomo, Brittany N       19 FGCU-FL                   NT     x35.52        
 
Event 14  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Karmin A        22 FGCU-FL                   NT     281.10        
  2 Taylor, Rebecca M         19 North Texas-NT        231.35     257.62        
  3 Shaw, Gaby Z              21 FGCU-FL                   NT     237.15        
  4 Schmid, Kendall M         22 North Texas-NT        223.72     224.40        
  5 Valder, Alex A            19 FGCU-FL                   NT     218.10        
  6 Wolfe, Monica D           19 North Texas-NT        175.95     163.27        
 
Event 15  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cadge, Vicky L            20 FGCU-FL                   NT    2:23.89        
                  31.79     1:09.25 (37.46)     1:50.69 (41.44)     2:23.89 (33.20)
  2 Plante, Myriam            21 FGCU-FL                   NT    2:28.07        
                  32.55     1:11.21 (38.66)     1:53.82 (42.61)     2:28.07 (34.25)
  3 Gentile, Rosa A           20 North Texas-NT            NT    2:32.08        
                  31.67     1:10.71 (39.04)     1:55.70 (44.99)     2:32.08 (36.38)
  4 Hansen, Nicolette C       18 FGCU-FL                   NT    2:34.12        
                  33.89     1:12.00 (38.11)     1:58.91 (46.91)     2:34.12 (35.21)
  5 Hill, Leanne S            20 North Texas-NT            NT    2:35.55        
                  32.29                             2:00.68 ( )     2:35.55 (34.87)
  6 Townsend, Brandi N        20 North Texas-NT            NT    2:35.70        
                  33.89     1:13.13 (39.24)     2:00.61 (47.48)     2:35.70 (35.09)
  7 Jackson, Kaitlynn M       18 North Texas-NT            NT   x2:36.97        
                  34.49     1:15.49 (41.00)     2:02.15 (46.66)     2:36.97 (34.82)
  8 Rodriguez, Regina M       19 FGCU-FL                   NT   x2:36.98        
                  33.18     1:17.08 (43.90)     2:00.26 (43.18)     2:36.98 (36.72)
  9 Silveira, Catrina J       21 FGCU-FL                   NT   x2:37.31        
                  33.75     1:15.17 (41.42)     1:59.79 (44.62)     2:37.31 (37.52)
 10 Evans, Brittney N         18 FGCU-FL                   NT   x2:38.00        
                  33.44     1:14.34 (40.90)     2:02.11 (47.77)     2:38.00 (35.89)
 11 Wozniak, Joanna           19 North Texas-NT            NT   x2:38.05        
                  34.43     1:17.74 (43.31)     2:03.15 (45.41)     2:38.05 (34.90)
 12 Cassidy, McKenzie L       18 FGCU-FL                   NT   x2:38.54        
                  34.25     1:19.45 (45.20)     2:04.16 (44.71)     2:38.54 (34.38)
 13 Bado, Rosita K            22 North Texas-NT            NT   x2:38.66        
                  34.44     1:16.08 (41.64)     2:01.96 (45.88)     2:38.66 (36.70)
 14 Pine, Caitlin E           19 FGCU-FL                   NT   x2:38.75        
                  35.36     1:19.85 (44.49)     2:03.48 (43.63)     2:38.75 (35.27)
 15 Welch, Danae E            20 North Texas-NT            NT   x2:43.24        
                  36.12     1:20.19 (44.07)     2:07.45 (47.26)     2:43.24 (35.79)
 16 Jakopin, Natalie J        18 North Texas-NT            NT   x2:45.21        
                  35.63                             2:09.56 ( )     2:45.21 (35.65)
 
Event 16  Women 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florida Gulf Coast University-FL  'A'                  NT    4:06.78        
     1) Porter, Jessie A 19             2) Meeder, Lindsey B 18           
     3) Westbrook, Katie S 18           4) Lytle, Teri A 20               
                  29.48   1:01.03 (1:01.03)                         1:20.79 (19.76)
        1:30.98 (10.19)     2:04.05 (43.26)     2:33.04 (28.99)   4:06.78 (2:02.73)
  2 North Texas, University of-NT  'A'                     NT    4:10.86        
     1) Weickgenant, Catia C 20         2) Widacki, Alexis D 18           
     3) Kutac, Carleigh L 20            4) Riedmann, Hiliary L 20         
                  30.97   1:03.44 (1:03.44)     1:33.06 (29.62)   2:05.45 (1:02.01)
        2:35.11 (29.66)   3:07.97 (1:02.52)     3:38.77 (30.80)   4:10.86 (1:02.89)
  3 Florida Gulf Coast University-FL  'B'                  NT    4:10.92        
     1) Cooke, Taylor 21                2) Tanninen, Christina D 18       
     3) Potter, Kristen K 19            4) Daniel, Leah P 19              
                  31.10   1:04.29 (1:04.29)     1:33.81 (29.52)   2:06.28 (1:01.99)
        2:37.16 (30.88)   3:08.66 (1:02.38)     3:38.79 (30.13)   4:10.92 (1:02.26)
  4 North Texas, University of-NT  'B'                     NT    4:16.02        
     1) Roach, Erika L 21               2) Richerson, Dawn R 20           
     3) Dworschack, Angie M 22          4) Pope, Seabre D 20              
                  30.98   1:03.49 (1:03.49)                         1:18.45 (14.96)
        1:34.42 (15.97)     2:07.57 (49.12)     2:38.58 (31.01)   4:16.02 (2:08.45)
  5 Florida Gulf Coast University-FL  'C'                  NT   x4:21.01        
     1) Butler, Danielle E 20           2) Black, Erin R 19               
     3) Cianci, Alessandra L 20         4) Melymuka, Mandy M 19           
                  30.62   1:03.90 (1:03.90)                         1:19.63 (15.73)
        1:34.46 (14.83)     2:07.04 (47.41)     2:38.18 (31.14)   4:21.01 (2:13.97)
  6 North Texas, University of-NT  'C'                     NT   x4:25.12        
     1) Bernier, Stephanie M 21         2) Townsend, Brandi N 20          
     3) Lewis, Bryn A 19                4) Kluttz, Samantha E 18          
                  31.61   1:05.24 (1:05.24)     1:36.04 (30.80)   2:10.13 (1:04.89)
        2:41.90 (31.77)   3:16.46 (1:06.33)     3:49.30 (32.84)   4:25.12 (1:08.66)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 16                    
 
  1. Florida Gulf Coast University       205   2. North Texas, University of           95